Bitcoin Media

Bitcoin bije kolejne rekordy popularności w Google

Kryptowaluta Bitcoin znów na fali. Według danych Google Trends fraza Bitcoin osiągnęła wynik, dotychczas spotykany po zsumowaniu trzymiesięcznego maksima. Taką tendencję można tłumaczyć poprzez mającą ostatnio miejsce skokową aprecjację ocen, jaką niedawno zanotował Bitcoin.

Natomiast na rewersie monety nie jest już tak wesoło. Blockchain znalazł się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Według danych Google Trends fraza Blockchain była wpisywana w wyszukiwarkę niemal tyle razy, co w ostatnich tygodniach. Biorąc pod uwagę wyniki Bitcoina jest to fatalny wynik.

Jak się zatem można domyślać ta liczba jest zdecydowanie mniejsza od rezultatów najstarszej wirtualnej waluty, czyli Bitcoina.

Bitcoin i afrykańskie powiązania

Ciekawostką jest, że w czołówce krajów, w których natężenie wpisywania frazy Bitcoin było największe zdecydowana większość leży w Afryce. W pierwszej piątce znalazło się miejsce dla aż 3 takich państw. Cała hierarchia prezentuje się następująco: RPA, Nigeria, Austria, Brazylia i Ghana.

Co więcej należy zwrócić uwagę ponownie na Blockchaina. Pomimo zainteresowania wypływającego z Chin notowania frazy Blockchain nie zyskały ani odrobinę. Jest to zaskakujący fakt, biorąc pod uwagę, że w Chińskiej Republice Ludowej zarysowuje się wyraźnie proces szybkiego rozwoju technologii tzw. rozproszonego rejestru, która powinna pozytywnie wpłynąć na otoczenie samego Blockchaina.

Biedny brat

Z pewnego punktu widzenia nie należy zbytnio przejmować się brakiem zwiększania zainteresowania Blockchainem przez internautów. Należy pozytywnie spojrzeć na stabilność, jaką prezentuje ta technologia. Jednak, ile można stać w cieniu starszego i silniejszego brata, tym bardziej, że posiada się znacznie większe aspiracje niż świadczą wyniki i dane Google Trends. Analizując sukces Bitcoina należy zastanowić się nad przyczynami dobrego samopoczucia tej waluty. Rozpatrując wszystkie pozytywne, jak i negatywne aspekty trzeba dojść do jednego wniosku.

Jest to mianowicie zależność pomiędzy popularnością Bitcoina, a jego ceną, czytaj sytuacją na rynkach światowych. Ilustrując te zjawisko należy przytoczyć osiągnięte przez Bitcoina wyniki we wrześniu. W tym właśnie miesiącu ta kryptowaluta zanotowała najniższy pułap w roku kalendarzowym. Oczywiście jak się można domyślać było to powiązane, a może także wywołane przez spadek cen w tym czasie.

Czy Bitcoin w końcu zaczął się stabilizować?

Szerokim echem w opinii publicznej odbijał się w ostatnim czasie temat sytuacji Bitcoina. Ta kryptowaluta posiada nadal więcej przeciwników niż zwolenników. Wiąże się to z brakiem zaufania wobec wirtualnych walut. Społeczność obawia się, że pewnego dnia, na skutek długotrwałych spadków wartości kryptowalut, znikną one z powierzchni ziemi wraz z oszczędnościami wielu użytkowników świata wirtualnych walut.

Aktualnie kurs Bitcoina w ciągu ostatnich tygodni zmieniał się od kilku do kilkunastu procent. W pewnym momencie z pułapu 7200 dolarów zawędrował na dość niebotyczną, w skali spadków granicę 10400 dolarów. W następnym tygodniu cena zaczęła się stabilizować na poziomie niespełna 10000 dolarów, który jest uznawany za tzw. psychologiczny pułap ze względu na swój strategiczny charakter. Dla pocieszenia należy zauważyć, że ta cena jest o wiele większa niż choćby kilka tygodni wcześniej.

Leave a Reply